Msza św. w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Transmisja online
Parafia: Warszawa. Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu
Msza święta rocznicowa z modlitwą o kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki zostanie odprawiona 19 października o godz. 18:00 w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczył bp Tadeusz Pikus

Wezmą w niej udział przedstawiciele rodziny Popiełuszków, przedstawiciele rządu, samorządów, liczne reprezentacje regionów i zakładów pracy NSZZ Solidarność, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznych instytucji a także środowisko przyjaciół i współpracowników księdza Jerzego. Msza rozpocznie się od uroczystej procesji do grobu męczennika przy dźwiękach bicia dzwonu Jerzy poświęconego w 1987 r. przez Jana Pawła II. Po mszy przy grobie męczennika złożone zostaną wieńce.

Od wczoraj na terenie przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu można oglądać wystawę plenerową „Dekalog księdza Jerzego”. Wystawa składająca się z 22 paneli opisujących najważniejsze wartości, jakimi kierował się w życiu błogosławiony, opowiada jednocześnie jego historię. Ekspozycja była dotychczas prezentowana w Rzymie na papieskim uniwersytecie Urbaniana.

W godzinach 10:00 – 16:00 oraz po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej – otwarta będzie kaplica w której znajduje się sutanna, koszula oraz przedmioty, które ksiądz Jerzy Popiełuszko miał przy sobie w momencie męczeńskiej śmierci.

19 października, rocznica śmierci ks. Popiełuszki to zarazem III Narodowy Dzień Duchownych Niezłomnych.