Msza i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i m. Czackiej

Transmisja online
Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
W lipcu, comiesięcznej Eucharystii będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. dr Jerzy Jastrzębski.

Ks. Jastrzębski jest autorem kilku publikacji z zakresu homiletyki i retoryki, pośród których największy rozgłos zyskała książka pt: “Paragraf w sercu. Kardynał Stefan Wyszyński o miłości i sprawiedliwości społecznej” oraz płyt “Pakiet dla rodziny Prymasa Tysiąclecia” oraz “Pakiet dla państwa Prymasa Tysiąclecia”. W Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie wykłada homiletykę, retorykę i nauczanie kard. Stefana Wyszyńskiego.

W nawiązaniu do daty rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia 28 dzień miesiąca to od lat dzień modlitwy przy grobie kard. Stefana Wyszyńskiego w stołecznej Archikatedrze. Najpierw modlono się o jego beatyfikację, a od listopada 2019 roku trwa przygotowanie pastoralne i modlitwa o owoce beatyfikacji. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.

TRANSMISJA online: