Koncert „Od Sobieskiego do Wyszyńskiego: muzyczna historia Marymontu”

Parafia: Warszawa. Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie
Będzie to pierwsze wydarzenie w ramach nowego cyklu "Kultura Na Górce". Koncert historyczny rozpocznie się w sobotę 12 czerwca o godz. 19.30

Koncert, poprzez muzykę, słowo i obraz, opowiada dzieje Marie Mont – Góry Marii, na której król Jan III Sobieski ufundował pałac – letnią rezydencję rodziny królewskiej, a dzisiaj kościół parafialny. Historia, opowiedziana w 11 utworach – klasycznych i skomponowanych specjalnie na tę okazję – składa się z siedmiu ważnych dla tego miejsca wydarzeń. Lektor oraz wizualizacje pomogą przybliżyć fakty, a utwory wykonane przez solistkę, orkiestrę i zespół, przeżyć emocje z tymi wydarzeniami związane.

“Kultura Na Górce” to cykl wydarzeń kulturalnych, które za cel stawiają sobie wskrzeszenie dawnej idei, by Marymoncka Górka była przestrzenią dla kultury i sztuki. Organizując koncerty, warsztaty, zajęcia edukacyjne, wystawy czy konferencje, chcemy tworzyć miejsce integrujące lokalną społeczność wokół wartości chrześcijańskich, miejsce spotkania, dialogu i wymiany doświadczeń – podkreślają inicjatorzy “Kultury na Górce”.