Katechumenat dorosłych

Miejsce: Kościół Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich pw. Matki Bożej Jerozolimskiej

W ten czwartek 16 września o godz. 19.30 rozpoczyna się przygotowanie dorosłych do sakramentu chrztu, Komunii świętej i bierzmowania – zapraszają Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie

Kurs przed bierzmowaniem dla dorosłych

Miejsce: Kościół Akademicki św. Anny
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie św. Anny

Od środy 6 października duszpasterstwo akademickie św. Anny rozpoczyna kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu chrztu i bierzmowania dla osób dorosłych (powyżej 18. roku życia)

“Różaniec w kadrze” – konkurs fotograficzny

Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej na Ochocie
Wspólnota: Stowarzyszenie Żywy Różaniec

Wspólnota Żywego Różańca przy parafii Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie ogłasza konkurs fotograficzny dla małych i dużych, amatorów i profesjonalistów.

“(nie)Rekolekcje na nowy początek” w duszpasterstwie akademickim DĄB

Parafia: Warszawa. Św. Andrzeja Boboli

Rekolekcje odbędą się od 17 do 21 października.

Spotkanie wspólnoty “Przymierze Miłosierdzia”

Parafia: Warszawa. Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie

W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele. W I środę miesiąca Msza św., w kolejne środy spotkania modlitewne, świadectwa, w ostatnią środę miesiąca – spotkania w małych grupach.

Konferencja pt. “Tato, bądź, prowadź, chroń”

Organizator: Centrum Życia i Rodziny

To kontynuacja tematu tegorocznego Narodowego Marszu Życia i Rodziny: „Tato – bądź, prowadź, chroń!”, który zwracał uwagę na niezwykle istotną rolę ojca w rodzinie i społeczeństwie. Wśród zaproszonych prelegentów m.in.: Bogna Białecka, Barbara Nowak, Janusz Wardak, Dariusz Zalewski, Jacek Pulikowski.

Kurs liturgiczny dla fotografów

Miejsce: Akademia Katolicka w Warszawie (AKW) – Collegium Joanneum

W roku akademickim 2021/2022 kurs odbędzie się w dniach 21-22 października 2021

Konferencje Bobolanum: “Czas Boga i czas człowieka”

Miejsce: Akademia Katolicka w Warszawie – Collegium Bobolanum

Pierwszą w tym roku “Konferencję Bobolanum” przedstawi o. dr Jerzy Seremak SJ. Konferencja biblijna pt. “Czas Boga i czas człowieka” rozpocznie tegoroczny cykl.

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej u Paulinów

Miejsce: Kościół pw. Ducha Świętego. Diecezjalne Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia
Wspólnota: Droga Neokatechumenalna

Zapraszamy młodzież i dorosłych na katechezy Drogi Neokatechumenalnej w poniedziałki i czwartki o 19.30.

Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Rity

Parafia: Pruszków. Niepokalanego Poczęcia NMP

Msza Święta, po której odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity z możliwością ucałowania relikwii oraz poświęcenia róż.