Relikwie bł. Carlo Acutisa trafiły na Jasną Górę

"Mamy nadzieję, że błogosławiony Carlo Acutis będzie przykładem odwagi i wiary w Jezusa Eucharystycznego szczególnie dla młodych ludzi, zwłaszcza pielgrzymujących tu maturzystów" - powiedział kustosz jasnogórskiego sanktuarium.

10 października minął rok od beatyfikacji Carlo Acutisa. Ten 15-letni Włoch zmarł z powodu białaczki w 2006 roku. Zapamiętano go jako komputerowego geniusza, chętnie wykorzystywał internet do ewangelizacji i propagowania wiary, stąd dziś mówi się o nim jako o patronie internetu.

Jego relikwie trafiają do różnych miejsc na świecie. Teraz można się przy nich modlić również na Jasnej Górze. Jak przyznaje kustosz jasnogórskiego sanktuarium, Carlo Acutis może być “przykładem odwagi i wiary w Jezusa Eucharystycznego szczególnie dla młodych ludzi”.

POLECAMY: Dokładnie rok temu Carlo Acutis został ogłoszony błogosławionym

“Eucharystia jest moją autostradą do nieba”

Carlo Acutis w wieku 7 lat przystąpił do I Komunii świętej, co jeszcze bardziej umocniło jego pobożność. Codziennie chodził na Mszę św. i korzystał z sakramentu Eucharystii. Mawiał, że jest ona dla niego “autostradą do nieba”. W środowisku silnie zeświecczonym, nierzadko wręcz wrogo i prześmiewczo nastawionym do wiary, nie wstydził się dawania świadectwa o Jezusie i Kościele oraz okazywania swego entuzjazmu religijnego.

Z fascynacji Eucharystią i adoracją stworzył wystawę o cudach eucharystycznych na świecie. Można ją obejrzeć online a także pobrać plansze gotowe do druku i zorganizować wystawę w swoich lokalnych środowiskach.

Podczas zwiedzania wystaw Meeting di Rimini w 2002 roku, Carlo zdecydował się zorganizować wystawę na temat cudów eucharystycznych uznanych przez Kościół. Nie było to łatwe zadanie: przez około dwa i pół roku wymagało również zaangażowania członków jego rodziny.

Wystawa prezentowana była na wszystkich 5 kontynentach. Ponadto, wielu proboszczów prosiło, by zebrać prezentowany materiał w formie katalogu z uroczystym wstępem napisanym przez kard. Angelo Comastri, archiprezbitera Bazyliki Watykańskiej i wikariusza generalnego Państwa Watykańskiego, jak również przez J.E. Raffaello Martinelli, ówczesnego Dyrektora Biura katechetycznego Kongregacji Doktryny Wiary. Tak też się stało.

Od tego momentu, patrząc na wyniki, wystawa, jeśli możemy tak powiedzieć, „powoduje cuda”. W samych Stanach Zjednoczonych, wystawa gościła w tysiącach parafii i na ponad 100 uniwersytetach, a ponadto była promowana na kilku Konferencjach Episkopatów, m.in. Filipin, Argentyny czy Wietnamu Pokazywana była również w Chinach i Indonezji. Istotne Bazyliki i Sanktuaria gościły wystawę Carla, w tym Sanktuarium w Gwadelupie i Fatimie.

os, zś / Stacja7