Papież potwierdził pielgrzymkę do Sudanu Południowego. “Będzie to ekumeniczna pielgrzymka pokoju”

Przyjmując dziś członków Międzynarodowej Komisji Anglikańsko-Rzymskokatolickiej (ARCIC) Ojciec Święty potwierdził zamiar pielgrzymki do Sudanu Południowego. "Będzie to ekumeniczna pielgrzymka pokoju. Módlmy się, aby zainspirowała chrześcijan w Sudanie Południowym i na całym świecie do bycia promotorami pojednania" - powiedział papież.

Zwracając się do tego gremium Franciszek powiedział między innymi: Jak wiecie, Kościół katolicki rozpoczął proces synodalny: aby ta droga była wspólną, nie może zabraknąć wkładu Wspólnoty Anglikańskiej. Czujemy, że jesteście cennymi współtowarzyszami podróży. Pozostając przy temacie konkretności podróży, chciałbym polecić waszym modlitwom pewien ważny kamień milowy. Arcybiskup Justin Welby i Moderator Kościoła Szkocji, dwaj drodzy bracia, będą moimi towarzyszami podróży, kiedy za kilka tygodni będziemy mogli wreszcie pojechać do Sudanu Południowego. Będzie to ekumeniczna pielgrzymka pokoju. Módlmy się, aby zainspirowała chrześcijan w Sudanie Południowym i na całym świecie do bycia promotorami pojednania, twórcami zgody, zdolnymi do powiedzenia nie przewrotnej i bezużytecznej spirali przemocy i odwoływania się do broni – stwierdził Franciszek.

Te słowa Papieża potwierdzają również pośrednio pierwszą część zbliżającej się 37. Międzynarodowej Pielgrzymki do Demokratycznej Republiki Konga (2-5 lipca 2022 r.). – zauważa portal il sismografo.

KAI, pa/Stacja7