Franciszek zachęca młodych: bierzcie przykład z Maryi

"Kiedy myślę o wzorze, z którym wy, młodzi, możecie się identyfikować, zawsze przychodzi mi na myśl nasza Matka, Maryja. Była odważna i zdecydowana powiedzieć Panu «tak»" - powiedział papież.

W maju Franciszek rozpoczyna cykl trzech intencji modlitewnych poświęconych rodzinie. W intencji na maj, przekazanej za pośrednictwem Światowej Sieci Modlitwy papieża, w szczególny sposób poleca modlitwie Kościoła ludzi młodych, którzy pragną zbudować lepszy świat.

“Bierzcie przykład z Maryi”

Franciszek zachęca młodych do podejmowania ryzyka zawierzenia oraz rozeznawania i odkrywania planów Boga wobec swojego życia.

Mówiąc o rodzinie, chciałbym najpierw zwrócić się do młodych ludzi. Kiedy myślę o wzorze, z którym wy, młodzi, możecie się identyfikować, zawsze przychodzi mi na myśl nasza Matka, Maryja. Jej odwaga, umiejętność słuchania i oddanie służbie. Była odważna i zdecydowana powiedzieć Panu «tak». Wy, młodzi ludzie, którzy chcecie zbudować coś nowego, lepszy świat, bierzcie z niej przykład, podejmijcie ryzyko. Nie zapominajcie, że aby naśladować Maryję, trzeba rozeznać i odkryć, do czego Jezus was wzywa, a nie to, co myślicie, że możecie zrobić – podkreślił papież.

W tym rozeznawaniu bardzo pomaga wsłuchiwanie się w słowa starszych. W nich znajdziecie mądrość, która pozwoli wam wyjść poza obecne problemy. Przedstawią one przegląd waszych niepokojów. Módlmy się, siostry i bracia, aby młodzi ludzie, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi styl słuchania, głębię rozeznania, odwagę wiary i oddanie służbie – dodał.

kh, Vatican News/Stacja7