Wiadomości: Watykan

Franciszek: reforma będzie kontynuowana z determinacją, jasnością i stanowczością

O swej determinacji w dziele reformy centralnych urzędów Kościoła zapewnił Franciszek podczas tradycyjnego spotkania ze swoimi najbliższymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej, by złożyć sobie życzenia świąteczne.

Stolica Apostolska potwierdza: uznano cud przypisywany wstawiennictwu bł. Matki Teresy

Papież Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie przypisywanym wstawiennictwu bł. Matki Teresy z Kalkuty, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości – potwierdziło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież: miłowanie, przebaczenie, spowiedź w centrum Jubileuszu Miłosierdzia

Do miłowania i przebaczania, tak jak Bóg kocha i przebacza oraz przystąpienia do sakramentalnej spowiedzi w Roku Świętym Miłosierdzia zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Papież Franciszek wzywa świat do przezwyciężenia obojętności, aby zyskać pokój

O nawrócenie serca i przezwyciężenie obojętności, rozwijanie kultury solidarności, miłosierdzia i współczucia zaapelował Franciszek w opublikowanym dziś w Watykanie orędziu na 49. Światowy Dzień Pokoju. Jest on obchodzony 1 stycznia.

Watykan: dokument o tożsamości i misji brata zakonnego

W Watykanie zaprezentowano dokument o tożsamości i misji brata zakonnego w Kościele.

Papież Franciszek: doświadczmy i bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia

„Życzę, aby w tym Roku Świętym każdy z nas doświadczył miłosierdzia Bożego, abyśmy byli świadkami «tego, co najbardziej podoba się Bogu»” – powiedział papież podczas  audiencji ogólnej 9 grudnia.

Franciszek otworzył Drzwi Święte

Franciszek otworzył 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Drzwi Święte w bazylice św. Piotra w Watykanie inaugurując tym samym Jubileusz Roku Miłosierdzia.

Franciszek: Nadzwyczajny Rok Święty jest darem łaski

Nadzwyczajny Rok Święty jest darem łaski. Będzie to rok, w którym mamy wzrastać w przekonaniu o miłosierdziu i przedkładać je nad sąd a w każdym przypadku, sąd Boży będzie zawsze odbywał się w świetle Jego miłosierdzia” – mówił Franciszek podczas Mszy św. inaugurującej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który potrwa on do 20 listopada 2016 r.

Co Sobór Watykański II wniósł w życie Kościoła?

Jutro mija 50 lat od zakończenia Soboru Watykańskiego II. Tę datę wybrał papież Franciszek na inaugurację nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia.

Papież: świadectwo tam, gdzie doświadczenie wiary przestaje być oczywiste

Święci Paweł i Barnaba nie mieli biura odpowiadającego za ewangelizację, a mimo to głosili Słowo, założyli wiele wspólnot i przelali krew za Ewangelię.