Wiadomości: Watykan

Papież do Polaków: niech św. Stanisław wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi

“Niech św. Stanisław wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym” – powiedział do Polaków papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Papież Franciszek: wspaniała młodość prowadzi do szczodrej starości

O znaczeniu dobrze przeżytej młodości dla przeżywania wielkodusznie okresu starości mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Papież, nawiązując do postać Judyty kontynuował cykl katechez o starości.

Kard. Farrell: Papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają

„Papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają, przyjmuje je wielkodusznie i z wielkim sercem. Myślę, że jest przykładem dla nas wszystkich, bo nie powinniśmy ukrywać, że wraz z wiekiem słabną w nas możliwości odgrywania aktywnej roli w życiu współczesnego świata. Choć on wciąż ją odgrywa” – zwrócił uwagę prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell.

Franciszek: wojna powróciła do Europy w czasie, gdy odchodzi pokolenie, które jej doświadczyło

“Nie jest przypadkiem, że wojna powróciła do Europy w czasie, gdy odchodzi pokolenie, które doświadczyło jej w ubiegłym wieku” – napisał papież w orędziu na 2. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony 24 lipca.

Franciszek: słuchajmy Chrystusa, poznawajmy Go i idźmy za Nim

Do słuchania Chrystusa, poznawania Go coraz bardziej i pójścia za Nim drogą służby zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą Regina Caeli. Papież nawiązał do czytanych dzisiaj słów Ewangelii: „Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną” (J 10,27).

Franciszek: ta okrutna i bezsensowna wojna zagraża całemu światu

Papież powiedział w piątek, że wojna na Ukrainie “zagraża całemu światu”. “Nie może nie przemówić do sumienia każdego chrześcijanina i każdego Kościoła” – stwierdził.

Franciszek: powołanie nie jest doświadczeniem zarezerwowanym dla nielicznych

“Tak jak istnieje „świętość z sąsiedztwa”, tak również powołanie jest dla wszystkich, ponieważ Bóg patrzy na każdego i każdego powołuje” – podkreśla papież w orędziu na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będziemy obchodzić w niedzielę 8 maja pod hasłem “Powołani do budowania rodziny ludzkiej”.

Papież Franciszek ma problemy z chodzeniem. Porusza się na wózku inwalidzkim

Papież Franciszek przyjechał dziś do Auli Pawła VI na wózku inwalidzkim. W poniedziałek przeszedł on zabieg infiltracji kolana i ma problemy z poruszaniem się.

Franciszek do Polaków: z ufnością zawierzajcie Matce Bożej losy waszej Ojczyzny

W czasie audiencji ogólnej papież zachęcił Polaków, aby “idąc za przykładem błogosławionego kard. Wyszyńskiego” z ufnością zawierzali “Matce Bożej losy Ojczyzny”.

Franciszek zachęca młodych: bierzcie przykład z Maryi

“Kiedy myślę o wzorze, z którym wy, młodzi, możecie się identyfikować, zawsze przychodzi mi na myśl nasza Matka, Maryja. Była odważna i zdecydowana powiedzieć Panu «tak»” – powiedział papież.