Wiadomości: Watykan

Franciszek: Jesteśmy pielgrzymami na drodze do pełnej jedności

“Jesteśmy pielgrzymami na drodze ku pełnej jedności, a tym bardziej zbliżamy się do naszego celu, im bardziej trzymamy wzrok utkwiony w Jezusie”. Papież zachęcił do ofiarowania swych cierpień w intencji jedności chrześcijan podczas modlitwy „Anioł Pański”.

Franciszek: Bóg lubi wychodzić naprzeciw potrzebom zwykłych ludzi

„Spróbujmy dzisiaj poszperać w naszych wspomnieniach w poszukiwaniu znaków, które Pan uczynił w naszym życiu, aby nam okazać, że nas miłuje” – zachęcił papież Franciszek w swoim rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Watykan: Benedykt XVI pomimo słabości fizycznej, bacznie śledzi wydarzenia

“Pomimo sędziwego wieku (16 kwietnia będzie obchodził swe 95 urodziny) i zrozumiałej słabości fizycznej papież-senior Benedykt XVI bacznie śledzi wydarzenia, przyjmuje wizyty i prowadzi korespondencję” – pisze na łamach portalu Famille chrétienne Anne Kurian.

Papież: droga bycia apostołem – widzieć, rozeznawać i działać

Papież przyjął wczoraj na audiencji przedstawicieli francuskiej Akcji Katolickiej, którzy odbywają pielgrzymkę do Rzymu pod hasłem: „Apostołowie dzisiaj”. Franciszek zauważył, że droga do bycia skutecznymi apostołami zostaje ukazana w ewangelicznym opowiadaniu o uczniach idących do Emaus po zmartwychwstaniu Jezusa.

Abp Ryś w Watykanie: wykluczony, chory, grzesznik – trzyosobowa brama, przez którą Jezus musi przejść, by głosić Ewangelię

“Jeśli nie potrafimy spotkać się z ludźmi, którzy są wykluczeni, chorzy i są ciężkimi grzesznikami, to nie ma sensu spotykanie się z papieżem, z kardynałami, arcybiskupami, biskupami i z czcigodnymi siostrami, bo wtedy całą nadzieję opieramy na tym, co jest całkowicie zewnętrzne” – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej celebrowanej 13 stycznia przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Papież dla „L’Osservatore Romano”: rodzice ryzykujący życie z miłości do swoich dzieci są bohaterami

O różnych wymiarach ojcostwa i współczesnych wyzwaniach z nimi związanych, a także o roli św. Józefa jako patrona i wzoru do naśladowania dla współczesnych ojców, mówił Franciszek w obszernym wywiadzie dla dziennika „L’Osservatore Romano”.

Watykan zaostrza przepisy antypandemiczne

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Watykan po raz kolejny zaostrzył środki higieny. W związku z tym osoby odwiedzające muzea lub Ogrody Watykańskie, uczestnicy konferencji oraz goście stołówek watykańskich muszą być w pełni zaszczepieni lub wyleczeni.

Papież do Polaków: prośmy Pana, aby świat był coraz bardziej wrażliwy na wartość pracy

Podczas audiencji ogólnej Franciszek zachęcił Polaków, aby dostrzegali “ludzką i duchową wartość pracy”.

Franciszek: musimy zadać sobie pytanie, co uczynić, aby przywrócić wartość pracy

Podczas audiencji generalnej papież zachęcił, aby zadać sobie pytanie “jaki wkład możemy wnieść, jako Kościół, aby praca została wyzwolona z logiki zwykłego zysku”.

27 lutego papież odwiedzi Florencję

27 lutego papież Franciszek odwiedzi Florencję, weźmie tam udział w spotkaniu biskupów i burmistrzów Regionu Morza Śródziemnego, a o godz. 10.30 sprawować będzie Eucharystię we franciszkańskiej bazylice Santa Croce.