Wiadomości: Watykan

“Bóg wychodzi do człowieka”. Anioł Pański z papieżem

O Bogu, który nie przestaje powoływać i chce hojnie wynagradzać każdego, mówił przed południową modlitwą “Anioł Pański” papież Franciszek.

Papież spotkał się z rodzicami dzieci LGBT. “Kościół kocha wasze dzieci”

Na czwartkowej audiencji Papież przyjął na audiencji 40 członków stowarzyszenia “Tenda di Gionata”, które zrzesza rodziców dzieci o skłonnościach homoseksualnych. Franciszek powiedział do nich “Kościół kocha wasze dzieci takimi, jakimi są, gdyż są dziećmi Bożymi” i zapewnił, że Kościół nie wyklucza ich ze wspólnoty.

Arcybiskup Georg Gänswein wraca do Watykanu

Arcybiskup Georg Gänswein, sekretarz osobisty papieża-seniora Benedykta XVI może dzisiaj opuścić szpital i powrócić do domu – klasztoru Mater Ecclesiae. Jego stan się poprawił – podaje powołując się na swoje źródła agencja CNA Deutsch.

Franciszek: kontemplujcie przyrodę na wzór św. Jana Pawła II

– Każdy z nas może i musi stać się «stróżem wspólnego domu», zdolnym do chwalenia Boga za Jego stworzenia, do ich kontemplacji i ochrony – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. W ramach cyklu zatytułowanego „Uzdrowić świat” papież zachęcił do troski o środowisko naturalne człowieka i kształtowania postawy kontemplacyjnej.

Papież Franciszek z negatywnym testem na COVID

Papież Franciszek uzyskał negatywny wynik kolejnego testu na obecność koronawirusa. Jak donosi gazeta „Il Messaggero” powołując się na włoską agencję Adnkronos, Ojciec Święty został ostatnio przebadany na obecność COVID-19 , między innymi dlatego, że 29 sierpnia przyjął na audiencji kard. Luisa Tagle.

Papież: Pomyśl o końcu i przestań nienawidzić

– Ile cierpienia i ran, ile wojen można by uniknąć, gdyby przebaczenie i miłosierdzie były stylem naszego życia. Również w rodzinach. Jak wiele z nich jest podzielonych – powiedział w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek.

Papież na dzień zapobiegania samobójstwom

“Dzisiaj, w dramacie pandemii, w obliczu tak wielu pewników, które się rozpadają, w obliczu wielu zdradzonych oczekiwań, w poczuciu opuszczenia, które ściska nam serce, Jezus mówi do każdego z nas: Odwagi: otwórz swoje serce na moją miłość”. Tymi słowami Papież Franciszek reaguje na Twitterze na przypadający dziś Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.

Franciszek: Bóg jest Miłością, to najpiękniejsze określenie

– Bóg jest Miłością. To najpiękniejsze określenie Boga, jakie znajdujemy w Biblii, a które daje nam św. Jan Apostoł, który bardzo miłował Jezusa – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież zachęcił do dbania o dobro wspólne i podobnie jak przed tygodniem spotkał się z wiernymi na dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Świat nie zależy od nas. Kard. Krajewski o papieskich katechezach

– Ojciec Święty, korzystając ze światła Ewangelii, pragnie wyprowadzić nas z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa – tak o sierpniowych katechezach Franciszka mówi kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski. “Uleczyć świat”, to temat katechez, podejmujących kwestie związane z pandemią, które papież rozpoczął podczas pierwszej sierpniowej audiencji ogólnej.

Papież przyjmie prezydenta RP. To pierwsza audiencja dla głowy państwa.

Andrzej Duda będzie pierwszym prezydentem, którego przyjmie papież Franciszek od czasu wprowadzenia nadzwyczajnych ograniczeń, związanych z pandemią COVID-19 – zauważa włoski watykanista Andrea Gagliarducci.