Wiadomości: Świat

Franciszek odprawił pierwszą Mszę św. w Afryce

Niech Bóg pobłogosławi wszystkich mieszkańców Kenii swoim pokojem – powiedział Franciszek podczas Mszy św. na kampusie uniwersyteckim w Nairobi.

Franciszek w Kenii: Święte imię Boga nie może być usprawiedliwianiem nienawiści i przemocy

Jakże ważne, abyśmy byli rozpoznawani jako prorocy pokoju, pokój czyniący, którzy zachęcają innych do życia w pokoju, zgodzie i wzajemnym szacunku! Niech Wszechmogący poruszy serca tych, którzy dopuszczają się tej przemocy” – powiedział Franciszek podczas spotkania międzyreligijnego i ekumenicznego w nuncjaturze apostolskiej w Nairobi.

Franciszek wyruszył na swoją pierwszą podróż do Afryki

O godz. 8.01 samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A330 (“Giotto”) z papieżem na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Nairobi.

Papieski wysłannik przekazał w Damaszku 110 tys. euro dla uchodźców

Przebywający w miniony weekend w stolicy Syrii, Damaszku abp Vincenzo Paglia przekazał w imieniu Ojca Świętego tamtejszemu Kościołowi 6 tys. egzemplarzy Ewangelii wg. św. Łukasza w języku arabskim oraz 110 tys. euro dla uchodźców, aby pomóc im przetrwać zimę.

Papież po zamachu w Paryżu: przemoc nie może niczego rozwiązać

Ojciec Święty stanowczo potępił zamachy terrorystyczne, jakie miały wczoraj miejsce w Paryżu, stwierdzając, że przemoc nie może niczego rozwiązać. Prosi Boga, aby natchnął wszystkich ideami pokoju i solidarności.

Papież gościł w Prato i we Florencji

Spotkania z mieszkańcami i światem pracy w Prato, z uczestnikami V Krajowego Kongresu Kościoła we Włoszech w katedrze Santa Maria del Fiore we Florencji, z chorymi w bazylice Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, obiad z …

Franciszek we Florencji: nasza wiara jest rewolucyjna

O rewolucyjności wiary chrześcijańskiej mówił we wtorek Ojciec Święty do zgromadzonych w katedrze we Florencji uczestników V Krajowego Kongresu Kościoła we Włoszech. Jego hasłem są słowa. „W Jezusie Chrystusie nowy humanizm”.

Włochy: Franciszek odwiedził Prato

Sakralny charakter osoby ludzkiej wymaga szacunku, akceptacji i godnej pracy – powiedział Franciszek podczas dzisiejszego spotkania z mieszkańcami Prato w Toskanii. W czasie swojej 10. podróży apostolskiej na terenie Włoch obok Prato papież odwiedza jeszcze Florencję.

Ksiądz uwolniony z rąk Państwa Islamskiego: to ludzie „wykształceni i sprytni”

Uprowadzony przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (PI) syryjski ksiądz Jacques Mourad, po raz pierwszy od ucieczki z rąk porywaczy ujawnił szczegóły swojej kilkumiesięcznej niewoli.

Porwany przed rokiem ks. Dziedzic wraca na misje

Rok temu był drugi tydzień w niewoli. Teraz ks. Mateusz Dziedzic jest w drodze do Republiki Środkowoafrykańskiej. Wraca do diecezji Bouar, gdzie został porwany, i tam ponownie będzie pracował.