Wiadomości: Świat

Nigeria: zamordowano dwóch kapłanów. To już kolejni chrześcijanie, którzy zginęli tam od początku roku

Według rzecznika diecezji Auchi, w stanie Edo, w południowej części Nigerii w niedzielę 26 czerwca rano został zabity uprowadzony przez porywaczy 41 –letni ks. Christopher Odia. Dzień wcześniej, 25 czerwca także doszło do morderstwa. Nieznani sprawcy zabili katolickiego kapłana, 50-letniego ks. Vitusa Borogo.

Zakończyło się X Światowe Spotkanie Rodzin. Jak przebiegało?

W niedzielę zakończyło się X Światowe Spotkanie Rodzin, w którym udział wzięło ponad dwa tysiące uczestników. Tematem spotkania były słowa: „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

Na Haiti zamordowano zakonnicę. Była włoską misjonarką

65-letnia włoska zakonnica, Luisa Dell’Orto, która pracowała jako wolontariuszka na Haiti, zginęła w piątek rano w stolicy kraju Port au Prince. Została zraniona czterema kulami prawdopodobnie w wyniku napadu rabunkowego.

Drugi dzień X Światowego Spotkania Rodzin: Kościół synodalny i troszczący się o młodych małżonków

O tym, w jaki sposób budować wspólnoty bardziej synodalne i bliskie wyzwaniom współczesnych młodych rodzin rozmawiali w Watykanie uczestnicy X Światowego Spotkania Rodzin.

Ofiara księdza pedofila pozywa Benedykta XVI. “Zdawał sobie sprawę ze wszystkich okoliczności”

Jak donoszą media, ofiara molestowania pozwała kilku wysokich rangą przedstawicieli Kościoła, w tym papieża-seniora Benedykta XVI. Za pomocą pozwu chce ona doprowadzić do ustalenia ich współudziału w skandalu molestowania – podały w środę: stowarzyszenie “Correctiv”, tygodnik “Die Zeit” i stacja telewizyjna Bayerische Rundfunk.

Biskup Odessy: pomimo ataków rakietowych staramy się żyć normalnie

Odessa jest intensywnie ostrzeliwana rakietami przez wojska rosyjskie. Celem są głównie dzielnice mieszkalne i infrastruktura cywilna. Jak informuje ukraińska armia, w ostatnim czasie na miasto spadło aż 14 pocisków, które zrównały z ziemią bloki mieszkalne, magazyn z żywnością, jeden z najnowocześniejszych w kraju ośrodków sportowych i kilka zakładów produkcyjnych. Są ofiary i ranni.

Rozpoczyna się X Światowe Spotkanie Rodzin. Jak będzie wyglądać?

W środę rozpoczyna się w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin, zorganizowane z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa. Jego hasło to: “Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”.

Niektóre kliniki w USA przestają dokonywać aborcji. Czekają na wyrok sądu w sprawie ustawodawstwa

W oczekiwaniu na wyrok Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który może podważyć prawo proaborcyjne, obowiązujące od 1973, niektóre kliniki w tym kraju już teraz przestają przyjmować zgłoszenia na dokonywanie przerywania ciąży. Orzeczenie Sądu w tej spawie może zapaść pod koniec czerwca br.

Relikwie świętych małżonków na X Światowym Spotkaniu Rodzin. Będą wystawione w bazylice św. Piotra w Watykanie

Relikwie świętych małżonków Ludwika i Zelii Martin pojadą na X Światowe Spotkanie Rodzin, jakie odbędzie się w Rzymie w dniach 22-26 czerwca. Zawiezie je delegacja z sanktuarium ich córki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Lisieux, gdzie na co dzień się znajdują.

Prezydent Polski podarował seminarium na Ukrainie figurę Matki Bożej Fatimskiej

Prezydent Polski Andrzej Duda podarował wyższemu seminarium duchownemu diecezji kijowsko-żytomierskiej w Worzelu figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dotychczas znajdowała się ona w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.