Franciszek: Lud Boży jest powołany do pokoju i radości, którą daje Pan

34 podróż apostolska do Budapesztu i na Słowację była pielgrzymką modlitwy, pielgrzymką do korzeni, pielgrzymką nadziei – powiedział Franciszek podsumowując tradycyjnie w ramach audiencji generalnej swoją najnowszą wizytę zagraniczną.

Czy jest lekarstwo na lęk? Kolejny wykład z serii „Duchowość dla Warszawy”

Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na kolejny wykład otwarty z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

Bp Galbas: Adoracja to obecność

„Chrystus w konsekrowanej hostii jest obecny, i my – adorując tę hostię – jesteśmy obecni. Niczym Maryja i Jan stajemy pod krzyżem Pana, czerpiąc siłę z Jego błogosławionej ofiary”- mówił bp Adrian Galbas. Biskup pomocniczy diecezji ełckiej przewodniczył Mszy św. w gołdapskiej konkatedrze pw. NMP Matki Kościoła rozpoczynającej peregrynację Monstrancji z Medjugorie.

Biskupi napisali list na XXI Dzień Papieski. Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przypadnie 10 października.

Trwa konferencja o ochronie nieletnich w Kościele. „Trzeba zadbać o prawa ofiar”

„W sprawie ochrony nieletnich wiele już zrobiono, ale wciąż jeszcze za mało zawraca się uwagę na to, że w centrum muszą się znaleźć pokrzywdzeni” – wskazuje na to prof. Paweł Wiliński, sędzia polskiej Izby Karnej Sądu Najwyższego, który uczestniczy w międzynarodowej konferencji o ochronie nieletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wieluń: W Oknie Życia znaleziono noworodka

17 września o godz. 4 rano w wieluńskim „Oknie Życia” znaleziono noworodka – dziewczynkę. Dziecko od razu zostało przewiezione do szpitala.

Franciszek opowiedział więcej o swojej operacji. „Wciąż żyję, choć chcieli mojej śmierci”

„Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci” – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem diecezji bydgoskiej

Bp Krzysztof Włodarczyk, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, został mianowany biskupem diecezji bydgoskiej. Decyzję papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska.

“Istnieją wartości niepodlegające negocjacjom”. Kardynał Aós apeluje do polityków

Dziękujemy za wszystkich, którzy starają się szanować i chronić wartości niepodlegające negocjacjom: szacunek i obronę życia ludzkiego od poczęcia do jego naturalnego końca, rodzinę opartą na małżeństwie mężczyzny i kobiety – mówił podczas mszy w katedrze w Santiago, kard. Celestino Aós odpowiedzialny za odnowę Kościoła w Chile.

Ks. Studnicki: Kościół, dzięki swoim działaniom, powoli, nie bez oporów, staje po stronie skrzywdzonych

Episkopat otrzymał propozycję powołania wraz z komisją ds. pedofilii wspólnego zespołu, który zbada akta kościelne. “Propozycja zostanie poważnie potraktowana i przeanalizowana, ale też przedstawiona Stolicy Apostolskiej” – powiedział w poniedziałek ks. Piotr Studnicki, dyrektor Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.