Jak zachować dziedzictwo dla przyszłych pokoleń?

„Młodym ludziom religijne korzenie kulturowe dadzą oparcie w przeszłości, mogą stać się one fundamentem teraźniejszości i przewodnikiem na przyszłość” – taką opinię wyraził stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy UNESCO, ks. Francesco Follo.

Dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy będą zniesione. Jest decyzja biskupów

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Zostaną one zniesione 20 czerwca.

Ważna decyzja Franciszka. Koreańczyk prefektem kongregacji ds. duchowieństwa

Ojciec Święty mianował prefektem Kongregacji ds. Duchowieństwa Jego Ekscelencję 69-letniego bp. Lazzaro You Heung-sik, dotychczasowego biskupa Daejeon, nadając mu jednocześnie tytuł arcybiskupa-emeryta Daejeon.

Delegacja UEFA u papieża Franciszka. Wśród nich Zbigniew Boniek

Przed rozpoczynającymi się Piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2020 papież Franciszek przyjął na audiencji 10 kwietnia delegację UEFA. Wśród gości był prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Franciszek: Kiedy widzę sztywnego kleryka, to mówię: coś złego dzieje się w jego wnętrzu

Papież zachęca seminarzystów do czytania Fiodora Dostojewskiego. „W nędznych perypetiach ludzkiego cierpienia, potrafił on ukazać piękno miłości, piękno, które zbawia” – powiedział Franciszek na audiencji dla seminarium duchownego z włoskiego regionu Marche. Zastrzegł, że czytanie wielkiej literatury nie ma służyć doskonaleniu języka, lecz kształtowaniu własnego serca.

Wspólnota Taize potwierdza: Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się normalnie

Wspólnota z Taizé potwierdziła, że najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Turynie we Włoszech na przełomie roku 2021/2022. Szczegóły zostaną podane latem.

Papież nie zgodził się na dymisję kard. Marxa. Niezwykły list Franciszka

Franciszek nie przyjął dymisji kard. Reinharda Marxa z urzędu arcybiskupa Monachium i Fryzyngi. Ojciec Święty napisał w tej sprawie list do duchownego, który został opublikowany przez Watykan.

Kard. Dziwisz nie odniesie się do reportażu o Orchard Lake

Ks. Mirosław Król, rektor polonijnego seminarium w Orchard Lake miał dopuszczać się molestowania seksualnego wobec podwładnych, wynika z reportażu wyemitowanego we środę przez TVN24. “Ksiądz Kardynał nie będzie komentował i odnosił się do reportażu dotyczącego Orchard Lake” – czytamy w oświadczeniu sekretariatu kard. Stanisława Dziwisza, byłego metropolity krakowskiego.

Papież przypomina o formacji małżonków. “Lepiej zrozumieją swoją misję w Kościele”

“Należy podjąć szczególny wysiłek formacji świeckich, a w szczególności małżonków i rodzin, aby lepiej zrozumieli znaczenie swego zaangażowania kościelnego” – mówi papież Franciszek w wideoprzesłaniu.

Etyka i religia w szkołach. Biskupi za obowiązkowym wyborem

Biskupi poparli pomysł wprowadzenia obowiązku uczęszczania na etykę lub lekcję religii w szkołach. Obecnie uczniowie mogą uczestniczyć w jednym z tych przedmiotów lub w ogóle zrezygnować z tych zajęć.