Mroków. Św. Stanisława Kostki

O parafii

Parafia powstała stosunkowo niedawno, pod koniec XX wieku, choć potrzeba Jej powołania była już widoczna sporo wcześniej. Pod względem terytorialnym Parafia została wydzielona z Parafii Tarczyn, która jest siedzibą dekanatu oraz z terenów okolicznych Parafii: Złotokłos, Magdalenka i Młochów. Budowa świątyni w trudnym czasie komunizmu zintegrowała mieszkańców przyszłej Parafii, udowodniła także Ich gorliwość i religijność.

Parafia Mroków co roku powiększa się liczebnie. Obecnie liczy około 1850 wiernych. To młoda, rozwijająca się społeczność o zróżnicowanej strukturze. Większość stanowią mieszkający tu od pokoleń parafianie, ale nasze szeregi regularnie zasilają nowe rodziny przybywające z różnych stron, aby korzystać z dobrodziejstw sąsiedztwa aglomeracji warszawskiej.

Dbałość o swój Kościół parafianie wyrażają w licznej obecności na mszach w niedziele i święta oraz w ofiarnym uczestnictwie w wielu zbiórkach, jak i corocznej akcji charytatywnej “Aniołek”, w której hojnie obdarowują Dzieci. Ci bardziej gorliwi angażują się także w przygotowanie wystroju Kościoła przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

Aktualności

Wspólnota wietnamska z Wólki Kosowskiej wspomina męczenników

W sobotę 23 listopada kard. Kazimierz Nycz odprawił Mszę św. dla wspólnoty wietnamskiej w kościele w Mrokowie k. Wólki Kosowskiej • Poświęcił kaplicę, w której odtąd gromadzić się będą Wietnamczycy na cotygodniowej liturgii oraz obraz św. Andrzeja Nguyen Kim Thinga - jednego ze 117 męczenników wietnamskich

Kancelaria parafialna

Mroków, ul. Rejonowa 40
05-552 Wólka Kosowska

tel. +48 22 756 16 48
e-mail: [email protected]

Kancelaria czynna:
wtorek, czwartek, piątek – po Mszy Świętej wieczornej

Msze Święte

Niedziele i święta:
8:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
18:00 (w okresie zimowym - godz. 17:00)

Księża w parafii

Proboszcz

Ksiądz Wojciech Jędrysiak (1985, 2017)

Spowiedź

Spowiedź w czasie każdej Mszy Świętej.