Warszawskie Laboratorium Wiary 2022

Spektakl „Jestem z tobą” w ramach Warszawskiego Laboratorium Wiary został wystawiony 24 kwietnia w Teatrze Roma i spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Sztuka powstała na podstawie “Dzienniczka” s. Faustyny Kowalskiej i “Dziennika” ks. Michała Sopoćki
Po spektaklu młodzież spotkała się z aktorami w salce Teatru Roma. Spotkanie poprowadziła Warszawska grupa Young Life oraz Międzywspólnotowa Integracja Młodych.

Warszawskie Laboratorium Wiary to coroczny cykl przedstawień teatralnych, poświęconych różnej tematyce. Są one skierowane głównie do osób młodych, którzy pragną pochylić się nad tematem wiary, sensu życia i tożsamości.

Spektakl „Jestem z Tobą” to sztuka wyreżyserowana przez Adama Woronowicza. Dwoje młodych aktorów – Aleksandra Posielężna i Karol Górski – wcielają się w postacie św. s. Faustyny i ks. Sopoćki.

– Ten spektakl jest wyciągnięciem ręki Boga do człowieka – informuje Adam Woronowicz, reżyser spektaklu.