Relacja na żywo

Msza św. z okazji 25-lecia reaktywacji Akcji Katolickiej

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
Wspólnota: Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej

Jubileuszowa Msza zostanie odprawiona pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego o godz. 11:00 w archikatedrze warszawskiej

Msza św. Krzyżma

Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski odprawi Mszę bez udziału wiernych, w gronie najbliższych współpracowników, księży dziekanów i neoprezbiterów. Transmisja na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej.

Duchowość dla Warszawy: O (nie) męskości – czyli jaki mężczyzna dziś jest potrzebny?

Prelekcję na temat “O (nie) męskości – czyli jaki mężczyzna dziś jest potrzebny?” wygłosili 25 marca Janusz Wardak, trener i mówca z obszaru wychowania oraz Marcin Gomułka, współtwórca projektu “Początek wieczności”.

Debata z cyklu “Pro tempore. Dialog nauk”

Organizator: Akademia Katolicka i Komitet Nauk Teologicznych PAN

„Czy można być wolnym i odpowiedzialnym w świecie sztucznej inteligencji?” – to kwestia, którą będzie starało się rozstrzygnąć trzech naukowców: prof. PAN Piotr Lichacz – etyk i moralista, Andrzej Mleczko – matematyk i programista oraz o. dr Janusz Pyda OP, teolog i filozof. Transmisja 11 marca o godz. 19:00.

Dokąd prowadzi sztuczna inteligencja? Debata z cyklu “Pro tempore. Dialog nauk”

Czy nauki ścisłe przegrywają z etyką i moralnością? A może dzięki zaawansowanej technologii mamy mniej okazji, by łamać prawo i pozostać bezkarnym? Dokąd zaprowadzi nas rozwój techniki? Na takie pytania odpowiedzą uczestnicy kolejnej debaty naukowej z cyklu „Pro Tempore”, która odbędzie się w czwartek, 11 marca. Jej organizatorami są Akademia Katolicka w Warszawie i Komitet Nauk Teologicznych PAN.

Miejsce: online

Prelekcję na temat “O (nie) męskości – czyli jaki mężczyzna dziś jest potrzebny?” wygłoszą Janusz Wardak, trener i mówca z obszaru wychowania oraz Marcin Gomułka, współtwórca projektu “Początek wieczności”.

Duchowość dla Warszawy: “Dla ciała dieta, dla duszy post”

W kolejnym wykładzie z cyklu “Duchowość dla Warszawy” wzięli udział ks. Krzysztof Gajos SAC – rekolekcjonista i duszpasterz oraz Marzena Szymczak – dietetyk. Prelegencji wygłosili wykład na temat: “Dla ciała dieta – dla duszy post. Podwójne piękno człowieka”. „Dieta to słowo bardzo modne, ale post budzi często ironiczny uśmiech. Czy jest różnica między dietą a postem?” – zapytał we wprowadzeniu ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej.

Duchowość dla Warszawy: “Dla ciała dieta, dla duszy post”

Miejsce: online

Gośćmi specjalnymi najbliższego wykładu otwartego w cyklu “Duchowość dla Warszawy” będą: ks. Krzysztof Gajos SAC – rekolekcjonista i duszpasterz oraz Marzena Szymczak – dietetyk. Zaprasza Akademia Katolicka w Warszawie

Dzień Życia Konsekrowanego: Msza św. w archikatedrze