Odnośnik

Paweł Zuchniewicz: uwięzienie było dla kard. Wyszyńskiego szkołą wolności

“Kard. Wyszyński najbardziej czuł się wolnym, będąc sługą Maryi i Jezusa, czyli Tych, którzy potrafili oddać swoją wolność, aby w większym stopniu ją później odzyskać” – mówił red. Paweł Zuchniewicz, autor książki „Ojciec Wolnych Ludzi”

“Kobieta przesycona blaskiem”. Matka Elżbieta Róża Czacka

“Całe życie Matki było trudne, czasami wręcz niewyobrażalnie. Od samego początku życia Matka doświadczała trudności, cierpień i krzyży, dlatego cudem jest to, że nigdy nie zwątpiła w miłość i dobroć Pana Boga” – mówi s. Judyta Olechowska FSK.

„Smutku i niepokoju szybko się wyzbywaj, Drogi Ojcze”. Listy kard. Wyszyńskiego z czasu uwięzienia

Choć skrupulatnie sprawdzane przez komunistycznych cenzorów, listy kard. Wyszyńskiego do ojca były pełne próśb o zachowanie spokoju i ufności w Boży plan. “Bóg ma prawo wymagać od nas wszystkiego i trzeba to dać z miłością i spokojem” – pisał.

“To wielka radość, że Kościół będzie miał świętą – niewidomą”. Matka Elżbieta Czacka

Była pionierką spraw niewidomych w ówczesnej Polsce. Dostosowała język polski do punktowego pisma brajla. Opracowała system edukacji osób niewidomych. Przygotowywała społeczeństwo do akceptacji niewidomych. Jak hrabianka została matką Elżbietą Czacką?

Miał odprawić tylko kilka Mszy świętych. Został prymasem

Gdy 97 lat temu, 3 sierpnia w kaplicy Matki Bożej we włocławskiej katedrze bp Wojciech Owczarek święcił 23-letniego alumna Wyszyńskiego, nie mógł nawet przypuszczać kim w przyszłości będzie ten kleryk o słabym zdrowiu.

Książka “Ojciec wolnych ludzi” w nowej odsłonie. Jest już dostępna w przedsprzedaży

“Ojciec wolnych ludzi” to wciągająca opowieść o kard. Stefanie Wyszyńskim autorstwa Pawła Zuchniewicza • Nakładem Wydawnictwa Stacja7 książka ukazała się w nowej odsłonie, a jej przedsprzedaż jest prowadzona na stronie: dobroci.pl

Matka Czacka i kard. Wyszyński. Wspólna beatyfikacja

Znam dosyć dobrze relacje, jakie ich łączyły i pomyślałem sobie, że w tym wydarzeniu może być głęboki zamysł Boży. Bóg chce nam pokazać, jak dwoje ludzi może sobie wzajemnie pomagać w drodze do świętości – pisze ks. dr Andrzej Gałka