Liczne projekcje, unikatowe eksponaty. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza wiernych w parafiach, a zwłaszcza rodziny, dzieci i młodzież do odwiedzenia nowo otwartej wystawy pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Nowoczesna ekspozycja przypomina losy dwóch wielkich postaci: Papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia.

Nowoczesna ekspozycja Muzeum składa się z wielkoformatowych projekcji, muzyki, sztuki i licznych pamiątek związanych z Janem Pawłem II oraz kard. Stefanem Wyszyńskim, które zapewnią odwiedzającym duchowe i emocjonalne przeżycia.

Na wystawie można zobaczyć unikatowe eksponaty, a wśród nich m.in. bezcenną koralowo-perłową sukienkę Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, kopię papieskiej kapy milenijnej wykonanej przez włoską pracownię X Regio oraz kroplówkę podaną Janowi Pawłowi II po zamachu – w jej przewodach znajduje się krew Papieża Polaka, co czyni z niej relikwię pierwszego stopnia.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego to także fascynująca opowieść o historii Polski. Przypomina burzliwy wiek XX – od narodzin Stefana Wyszyńskiego (1901 r.) do śmierci Jana Pawła II (2005 r.).

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania są dostępne na stronie internetowej: www.mt514.pl. Możliwość rezerwacji biletów na stronie internetowej albo pod numerem telefonu 883 343 047.

Mt 5, 14 w mediach społecznościowych: